Streda, 17. december 2025
Mimoriadne správy
- Streľba na Bondi Beach zasiahla aj exprezidentku Čaputovú, obeťou útoku v Sydney bola jej blízka priateľka
- Zelenskyj dúfa v podporu Američanov, podľa neho je najspravodlivejšou možnosťou „ostať tam, kde sme“
- Maďarsko sa nezrútilo po roku 1989. Ono už desaťročia stálo na umelých nohách, tvrdí psychiater Hunčík
- Rusko musí byť pod tlakom USA, aby pristúpil na kompromis, tvrdí Zelenskyj
- Španielska polícia rozbila gang pašujúci hašiš vrtuľníkmi z Maroka
HAVANA 3. januára (WebNoviny.sk) - Bývalý kubánsky prezident Raúl Castro obvinil Spojené štáty z toho, že sa vracajú ku konfrontačnej politike. Vyjadril sa tak pri príležitosti 60. výročia revolúcie, ktorú viedol jeho brat Fidel.
Castro, ktorý stále stojí na čele vládnej komunistickej strany, preto vyzval Kubáncov, aby sa pripravili na všetky možné scenáre a chránili svoju nezávislosť. "Revolúcia nezostarla," vyhlásil kubánsky exprezident.
Bratia Castrovci, najprv Fidel a potom Raúl, vládli "ostrovu slobody" v rokoch 1959 až 2018. Raúl odovzdal v minulom roku prezidentský úrad Miguelovi Díazovi-Canelovi.
Vzťahy medzi Havanou a Washingtonom sa za vlády amerického prezidenta Baracka Obamu zlepšili, jeho nástupca Donald Trump však voči Kube opäť zaujal tvrdý postoj a obnovil niektoré cestovné a obchodné reštrikcie uvoľnené za Obamovej éry.
Viac k témam: Raúl Castro
Zdroj: Webnoviny.sk - Kubánsky exprezident Raúl Castro obvinil USA z konfrontačnej politiky © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Pobrežná stráž zachránila niekoľko členov posádky z horiacej nákladnej lode
Ak je Tibor Gašpar presvedčený o svojej nevine, nech ju dokáže pred súdom, vyzýva Kolíková – VIDEO
Ázijské akciové trhy v pondelok klesli
V okrese Martin objavili telo ženy, pitva vylúčila cudzie zavinenie