Utorok, 19. október 2021
Polojasno  13,1 °C
Mimoriadne správy

Kuba po protestoch uvoľní colné obmedzenia na potraviny a lieky, bude to však len dočasné

 Webnoviny  15. júl 2021  118
Kuba po protestoch uvoľní colné obmedzenia na potraviny a lieky, bude to však len dočasné

15.7.2021 (Webnoviny.sk) -


Kuba dočasne uvoľní colné obmedzenia pre cestujúcich, ktorí so sebou do krajiny nesú potraviny, lieky a hygienické výrobky. V stredu to oznámila tamojšia vláda.


Informuje o tom televízia CNN, podľa ktorej je to zjavné uznanie požiadaviek demonštrantov z ostatných protivládnych protestov. Na spomenuté produkty sa po novom nebude vzťahovať povinnosť platiť clo. Opatrenie však bude platiť len do konca roka.


Cez víkend vyšli do ulíc v celej krajine tisícky ľudí, aby vyslovili svoju nespokojnosť s nedostatkom základných tovarov, obmedzovaním občianskych slobôd a vládnym postupom počas zhoršujúcej sa pandémie koronavírusu.Demonštrácie boli jedným z najväčších prejavov protivládnych nálad, ktoré sa na prísne kontrolovanej Kube čeliacej hospodárskej kríze objavili v posledných rokoch.


Po protestoch je podľa protivládnych aktivistov viac ako 100 ľudí zadržaných alebo nezvestných. Spojené štáty, Kanada a Európska únia odsúdili zatknutia politických aktivistov a novinárov a vyzvali na ich okamžité prepustenie.Viac k témam: demonštrácie, protesty
Zdroj: Webnoviny.sk - Kuba po protestoch uvoľní colné obmedzenia na potraviny a lieky, bude to však len dočasné © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.