Utorok, 7. apríl 2020
Jasno  9,8 °C
Mimoriadne správy

Kuba má prvého premiéra od roku 1976, nomináciu prezidenta potvrdil aj parlament

 Webnoviny  21. december 2019  50
Kuba má prvého premiéra od roku 1976, nomináciu prezidenta potvrdil aj parlament

21.12.2019 (Webnoviny.sk) - Kubánsky prezident Miguel Díaz-Canel v sobotu vymenoval doterajšieho ministra cestovného ruchu Manuela Marrera Cruza za prvého premiéra od roku 1976. Nomináciu následne potvrdil aj parlament. Päťdesiatšesťročný Manuel Marrero Cruz bol 16 rokov ministrom cestového ruchu a počas svojho pôsobenia na tomto poste dozeral na nárast návštevníkov a výstavbu hotelov, vďaka ktorým sa stal turizmus jedným z najdôležitejších odvetví kubánskej ekonomiky.

Díaz-Canel pritom ako jeden z predpokladov pre to, aby bol premiérom označil jeho skúsenosti z rokovania so zahraničnými investormi.

V rokoch 1959 až 1976 bol premiérom Fidel Castro až kým nová ústava nezmenila jeho titul na prezidenta a nezrušila premiérsky post.

Viac k témam: kubánsky premiér
Zdroj: Webnoviny.sk - Kuba má prvého premiéra od roku 1976, nomináciu prezidenta potvrdil aj parlament © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.