Pondelok, 1. marec 2021
Jasno  -0,5 °C
Mimoriadne správy

Kritik Kremľa Alexej Navaľnyj sa vrátil do Ruska, ihneď po prílete ho zatkla väzenská služba

 Webnoviny  17. január 2021  42
Kritik Kremľa Alexej Navaľnyj sa vrátil do Ruska, ihneď po prílete ho zatkla väzenská služba

17.1.2021 (Webnoviny.sk) - Ruská väzenská služba oznámila, že opozičného lídra Alexeja Navaľného zatkli na moskovskom letisku po tom, ako sa v nedeľu do krajiny vrátil z Nemecka.

Väzenská služba uviedla, že ho zadržali pre viacnásobné porušenie pravidiel podmienečného odsúdenia a vo väzení bude, kým o jeho prípade nerozhodne súd.

Otrávenie na príkaz Kremľa


Navaľnyj strávil päť mesiacov v Nemecku, kde sa zotavoval po otrávení nervovoparalytickou látkou. Otrávenie podľa neho prikázal Kremeľ.

Ruská väzenská služba už skôr uviedla, že jeho pobyt v zahraničí je porušením podmienok odkladu trestu po odsúdení za spreneveru z roku 2014.

Stúpenci prišli na iné letisko


Pri nástupe do lietadla v Berlíne Navaľnyj v súvislosti s perspektívou zatknutia povedal: "Je to nemožné. Som nevinný človek."

Navaľného stúpenci a žurnalisti v nedeľu prišli na moskovské letisko Vnukovo, kde malo lietadlo pristáť, ale spoj pristál na zhruba 40 kilometrov vzdialenom letisku Šeremetievo.

Viac k témam: ruská opozícia, zatknutie
Zdroj: Webnoviny.sk - Kritik Kremľa Alexej Navaľnyj sa vrátil do Ruska, ihneď po prílete ho zatkla väzenská služba © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.