Sobota, 22. január 2022
Zamračené  -2,5 °C
Mimoriadne správy

Krétu zasiahlo silné zemetrasenie, otrasy poškodili budovy v dedinách (video)

 Webnoviny  27. september 2021  75
Krétu zasiahlo silné zemetrasenie, otrasy poškodili budovy v dedinách (video)

27.9.2021 (Webnoviny.sk) - Silné zemetrasenie s predbežným magnitúdom 5,8 zasiahlo v pondelok ráno grécky ostrov Kréta. Ihneď sa neobjavili nijaké informácie o škodách alebo zraneniach, ale podľa miestnych médií otrasy čiastočne poškodili budovy v dedinách neďaleko epicentra.

Starosta mesta Iraklio Vassilis Lambrinos pre grécku televíznu stanicu Skai povedal, že záchranné služby hneď nehlásili zranenia alebo vážne škody. Dodal však, že všetky školy evakuovali a prekontrolujú ich budovy, či na nich nevznikli štrukturálne poškodenia.

Aténsky Inštitút geodynamiky informoval, že otrasy zeme nastali o 9:17 miestneho času a ich epicentrum bolo 246 kilometrov juho-juhovýchodne od gréckeho hlavného mesta Atény.

Európske stredomorské seizmologické centrum a Geologická služba Spojených štátov uviedli, že zemetrasenie malo magnitúdo 6,0 a jeho epicentrum sa nachádzalo severne od dediny Thrapsano na Kréte.Viac k témam: zemetrasenie, zemetrasenie na Kréte
Zdroj: Webnoviny.sk - Krétu zasiahlo silné zemetrasenie, otrasy poškodili budovy v dedinách (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.