Štvrtok, 15. apríl 2021
Zamračené  -1,4 °C
Mimoriadne správy

Kremeľ zareaguje na sankcie USA a Únie, ktoré na Rusko uvalili pre odsúdenie Navaľného

 Webnoviny   3. marec 2021  80
Kremeľ zareaguje na sankcie USA a Únie, ktoré na Rusko uvalili pre odsúdenie Navaľného

3.3.2021 (Webnoviny.sk) - Kremeľ v stredu upozornil, že zareaguje na nedávne sankcie Európskej únie (EÚ) a Spojených štátov. Tie uvalili v utorok v súvislosti s otrávením a väzbou ruského opozičného lídra Alexeja Navaľného. Podľa hovorcu Kremľa Dmitrija Peskova sú sankcie nepodložené a zbytočné.

Peskov vyhlásil, že sankcie voči ruským predstaviteľom, ktoré zahŕňajú zákaz cestovania a zmrazenie majetku, kopírujú ruský zákon, ktorý im zakazuje, aby mali finančný a iný majetok v zahraničí.

Vnútorné záležitosti Ruska


„Títo ľudia aj tak necestujú do zahraničia a nemajú právo otvoriť si účty v zahraničných bankách alebo mať iný zahraničný majetok,“ povedal novinárom.

Americké a európske sankcie však podľa jeho slov predstavujú zasahovanie do vnútorných záležitostí Ruska a sú „absolútne neprijateľné a spôsobujú značnú ujmu aj tak slabým vzťahom".

Štátne orgány pripravia návrhy


Rusko teraz podľa Peskova vyberie „reakciu, ktorá bude najlepšie slúžiť našim záujmom“. Relevantné štátne orgány pripravia návrhy a predložia ich Kremľu.

Peskov zdôraznil, že „nemožno upustiť od princípu reciprocity vo vzťahoch medzi štátmi“.

Administratíva amerického prezidenta Joea Bidena uvalila sankcie na sedem ruských predstaviteľov a 14 subjektov. EÚ zase rozšírila svoj sankčný zoznam o štyroch predstaviteľov.

Viac k témam: sankcie
Zdroj: Webnoviny.sk - Kremeľ zareaguje na sankcie USA a Únie, ktoré na Rusko uvalili pre odsúdenie Navaľného © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.