Štvrtok, 11. august 2022
Prevažne slnečno  21,7 °C
Mimoriadne správy

Kráľovná Alžbeta II. všetkých prekvapila. Nečakane sa objavila na novej stanici metra, ktorá nesie jej meno (video)

 Webnoviny  17. máj 2022  73
Kráľovná Alžbeta II. všetkých prekvapila. Nečakane sa objavila na novej stanici metra, ktorá nesie jej meno (video)

17.5.2022 (Webnoviny.sk) - Britská kráľovná Alžbeta II. v utorok nečakane navštívila stanicu metra v centre Londýna, aby si pozrela čerstvo dokončenú linku metra pomenovanú po nej.

Už 96-ročná panovníčka, ktorá obmedzila väčšinu svojich verejných aktivít, sa objavila na stanici Paddington, aby si prezrela linku Elizabeth Line, ktorú by mali pre verejnosť otvoriť 24. mája.

Kráľovnú v žltom outfite sprevádzal jej najmladší syn - princ Edward. Alžbeta sa v piatok po niekoľkých týždňoch prvý raz ukázala na verejnosti, keď si vo Windsore pozrela vystúpenie svojich milovaných koní.

Jej verejné vystúpenia sú pozorne sledované, keďže Británia sa pripravuje na oslavy pri príležitosti 70 rokov Alžbety II. na britskom tróne, ktoré sa budú konať od 2. do 5. júna.Krájjjjjj

Viac k témam: Metro, Stanica metra
Zdroj: Webnoviny.sk - Kráľovná Alžbeta II. všetkých prekvapila. Nečakane sa objavila na novej stanici metra, ktorá nesie jej meno (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.