Štvrtok, 11. august 2022
Slnečno  21,7 °C
Mimoriadne správy

Kráľovná Alžbeta II. sa nezúčastnila ďakovnej omše k jej platinovému jubileu, mala zdravotné ťažkosti

 Webnoviny   3. jún 2022  39
Kráľovná Alžbeta II. sa nezúčastnila ďakovnej omše k jej platinovému jubileu, mala zdravotné ťažkosti

3.6.2022 (Webnoviny.sk) - V londýnskej Katedrále svätého Pavla sa v piatok uskutočnila ďakovná omša pri príležitosti 70. výročia nástupu kráľovnej Alžbety II. na trón. Samotná 96-ročná panovníčka sa však na nej nezúčastnila.

Kráľovná sa bohoslužbu rozhodla vynechať po tom, ako počas štvrtkových osláv jej platinového jubilea mala „nejaké ťažkosti“. Omšu, na ktorej ju zastúpil jej syn princ Charles, však údajne sledovala v televízii z pohodlia domova.

Na omši v katedrále sa zúčastnili členovia kráľovskej rodiny, vrátane princa Harryho a jeho manželky Meghan, pre ktorých je to prvé verejné vystúpenie počas osláv, poprední politici, diplomati a viac ako 400 kľúčových pracovníkov, charitatívnych dobrovoľníkov a členov ozbrojených síl, ktorí dostali pozvanie ako uznanie za ich službu pre komunitu.

Kázeň predniesol arcibiskup z Yorku Stephen Cottrell. Začiatok aj koniec bohoslužby sprevádzalo zvonenie najväčšieho zvonu v Spojenom kráľovstve známeho ako Great Paul.

Viac k témam: platinové jubileum
Zdroj: Webnoviny.sk - Kráľovná Alžbeta II. sa nezúčastnila ďakovnej omše k jej platinovému jubileu, mala zdravotné ťažkosti © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.