Pondelok, 24. január 2022
Jasno  -4,1 °C
Mimoriadne správy

Kráľovná Alžbeta II. by mala dodržať dva týždne oddychu, odporúčajú jej lekári

 Webnoviny  30. október 2021  92
Kráľovná Alžbeta II. by mala dodržať dva týždne oddychu, odporúčajú jej lekári

30.10.2021 (Webnoviny.sk) - Lekári odporučili britskej kráľovnej Alžbete II., aby počas minimálne najbližších dvoch týždňov poriadne oddychovala, nikam necestovala a venovala sa iba ľahším povinnostiam. Tieto informácie uverejnil Buckinghamský palác.

Kráľovná Alžbeta II. je najstaršia a najdlhšie vládnuca britská panovníčka. Na budúci rok by mala osláviť platinové jubileum - 70 rokov na tróne. Napriek pokročilému veku má stále program nabitý kráľovskými povinnosťami. Odporúčania lekárov prišli niekoľko dní po tom, ako 95-ročná kráľovná minulý týždeň strávila noc v londýnskej Nemocnici kráľa Eduarda VII.

Alžbeta II. minulý týždeň zrušila plánovanú cestu do Severného Írska pri príležitosti 100. výročia jeho vzniku. Len o niekoľko dní neskôr oznámila, že sa nezúčastní na dvojtýždňovej klimatickej konferencii v škótskom Glasgowe, ktorá sa začne v nedeľu.

Tieto správy zarmútili britskú konzervatívnu vládu, ktorá dúfala, že prítomnosť kráľovnej vyzdvihne dôležitosť klimatickej konferencie.

Viac k témam: Buckinghamský palác, Lekári
Zdroj: Webnoviny.sk - Kráľovná Alžbeta II. by mala dodržať dva týždne oddychu, odporúčajú jej lekári © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.