Pondelok, 19. január 2026
Mimoriadne správy
- Čína zaznamenala rekordne nízku pôrodnosť, demografická kríza sa prehlbuje
- Premiér Fico sa stretol s americkým prezidentom, témou bola Ukrajina aj kríza v EÚ – VIDEO, FOTO
- Civilné obete na Ukrajine prudko vzrástli, OSN označila rok 2025 za jeden z najhorších od začiatku vojny
- Vláda Grónska neakceptuje prevzatie ostrova Spojenými štátmi za žiadnych okolností, odkázala Trumpovi
- Trump vyzval Kubu na dohodu, kým nebude neskoro. Rubio by vraj mohol byť prezidentom
Kráľovná Alžbeta II. by mala dodržať dva týždne oddychu, odporúčajú jej lekári
30.10.2021 (Webnoviny.sk) - Lekári odporučili britskej kráľovnej Alžbete II., aby počas minimálne najbližších dvoch týždňov poriadne oddychovala, nikam necestovala a venovala sa iba ľahším povinnostiam. Tieto informácie uverejnil Buckinghamský palác.
Kráľovná Alžbeta II. je najstaršia a najdlhšie vládnuca britská panovníčka. Na budúci rok by mala osláviť platinové jubileum - 70 rokov na tróne. Napriek pokročilému veku má stále program nabitý kráľovskými povinnosťami. Odporúčania lekárov prišli niekoľko dní po tom, ako 95-ročná kráľovná minulý týždeň strávila noc v londýnskej Nemocnici kráľa Eduarda VII.
Alžbeta II. minulý týždeň zrušila plánovanú cestu do Severného Írska pri príležitosti 100. výročia jeho vzniku. Len o niekoľko dní neskôr oznámila, že sa nezúčastní na dvojtýždňovej klimatickej konferencii v škótskom Glasgowe, ktorá sa začne v nedeľu.
Tieto správy zarmútili britskú konzervatívnu vládu, ktorá dúfala, že prítomnosť kráľovnej vyzdvihne dôležitosť klimatickej konferencie.
Viac k témam: Buckinghamský palác, Lekári
Zdroj: Webnoviny.sk - Kráľovná Alžbeta II. by mala dodržať dva týždne oddychu, odporúčajú jej lekári © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Kriminálna polícia obvinila mužov, ktorí počas pandémie zarobili milióny eur na fiktívnych zamestnancoch
Vlani zanikalo viac firiem aj živností než kedykoľvek predtým, najviac živnostníkov ubudlo v stavebníctve
Pod Spišským hradom otvorili unikátny športový areál, Nordpark v Žehre spája pohyb a históriu