Piatok, 5. december 2025
Mimoriadne správy
- Slovensko je pripravené Ukrajine opäť poskytnúť pomoc, Blanár v rámci zasadnutia NATO rokoval aj s Landauom – FOTO
- Ruskí vojaci podľa Ukrajiny uviazli v pouličných bojoch o Pokrovsk
- V českom mestečku zo školy evakuovali 450 ľudí pre obavy z výbuchu
- Nemecko rozprestiera Európsky nebeský štít
- Americký súkromný sektor minulý mesiac znížil počet zamestnancov
Kráľ Karol III. udelil princovi Edwardovi titul vojvoda z Edinburghu, ktorý mal predtým ich zosnulý otec
10.3.2023 (SITA.sk) - Britský princ Edward dostal nový titul a je vojvodom z Edinburghu. Titul, ktorý mal pred ním jeho zosnulý otec princ Filip, mu udelil jeho najstarší brat kráľ Karol III. pri príležitosti jeho 59. narodenín. Oznámil to Buckinghamský palác, informuje spravodajský portál BBC.
Princ Edward, najmladší z detí zosnulej kráľovnej Alžbety II., bude mať nový titul do konca života. Nebude však dedičný. Predošlý Edwardov titul gróf z Wessexu prešiel na jeho 15-ročného syna Jamesa.
Podľa BBC princ Filip chcel, aby jeho titul, ktorý dostal v deň svadby s Alžbetou, dostal Edward. Konečné rozhodnutie však bolo na kráľovi Karolovi.
Vojvoda z Edinburghu a jeho manželka vojvodkyňa Sophie sa neskôr počas dňa ukážu v Edinburghu. Manželia by sa tam mali zúčastniť na podujatí k prvému výročiu vojny na Ukrajine.
Zdroj: SITA.sk - Kráľ Karol III. udelil princovi Edwardovi titul vojvoda z Edinburghu, ktorý mal predtým ich zosnulý otec © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Horské strediská sú pripravené na zimnú sezónu, do rozvoja investovali desiatky miliónov eur
Slovensko na križovatke. Poslanci dali v prvom čítaní zelenú zrušeniu Úradu na ochranu oznamovateľov
EY posilňuje svoju pozíciu na trhu akvizíciou spoločnosti ORIWIN, s.r.o.