Piatok, 10. apríl 2020
Slnečno  8,2 °C
Mimoriadne správy

Koronavírusu už podľahol aj poradca ajatolláha Chameneího, vláda plánuje zmobilizovať armádu

 Webnoviny   2. marec 2020  46
Koronavírusu už podľahol aj poradca ajatolláha Chameneího, vláda plánuje zmobilizovať armádu

2.3.2020 (Webnoviny.sk) - V pondelok podľahol koronavírusu člen rady, ktorá radí najvyššiemu vodcovi Iránu ajatolláhovi Alímu Chameneímu. Ide tak o doteraz najvyššie postaveného predstaviteľa islamskej republiky, ktorý sa stal obeťou obávanej choroby.

Irán má druhý najvyšší počet úmrtí


Smrť 71-ročného Mohammada Mirmohammádího prichádza v čase, keď si nový vírus v krajine vyžiadal už najmenej 66 mŕtvych z 1 501 nakazených.

Celkovo je na Blízkom východe potvrdených vyše 1 690 prípadov ochorenia COVID-19, ktoré majú však väčšinou pôvod v Iráne. Blízkovýchodná krajina má po Číne najvyšší počet obetí epidémie.

Vláda plánuje zmobilizovať armádu


Iránska vláda, ktorá ešte minulý týždeň zľahčovala situáciu, medzičasom oznámila, že plánuje potenciálne zmobilizovať 300-tisíc vojakov a dobrovoľníkov s cieľom bojovať proti šíreniu vírusu.

Viac k témam: COVID-19, koronavírus, úmrtie
Zdroj: Webnoviny.sk - Koronavírusu už podľahol aj poradca ajatolláha Chameneího, vláda plánuje zmobilizovať armádu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.