Streda, 1. apríl 2020
Prevažne slnečno  4,1 °C
Mimoriadne správy

Koronavírus zatvára školy vo Francúzsku, desaťtisíce študentov má nútené prázdniny

 Webnoviny   3. marec 2020  24
Koronavírus zatvára školy vo Francúzsku, desaťtisíce študentov má nútené prázdniny

3.3.2020 (Webnoviny.sk) - Francúzsko zatvorilo približne 120 škôl a to ešte nemusí byť konečné číslo. V utorok to oznámil minister školstva Jean-Michel Blanquer. Podľa jeho slov je opatrením zasiahnutých okolo 35-tisíc študentov, predovšetkým v Bretónsku a regióne Oise severne od Paríža, kde zaznamenali zvýšenú koncentráciu výskytu nového koronavírusu.

Blanquer pre televíziu LCI v utorok povedal, že je veľmi pravdepodobné, že zatvoria aj ďalšie školy. Zároveň potvrdil, že zakázal akékoľvek školské výlety. Francúzsko doteraz potvrdilo 191 prípadov nového koronavírusu, z toho tri na francúzskych karibských ostrovoch, ako aj tri úmrtia.

Celosvetovo sa novým koronavírusom, ktorý spôsobuje respiračné ochorenie covid-19, nakazilo už vyše 92-tisíc ľudí a podľahlo mu vyše 3100. Ochorenie, ktoré sa prvý raz objavilo vlani v decembri v čínskom meste Wu-chan, sa rozšírilo už do viac ako 70 krajín sveta.

Viac k témam: karanténa, koronavírus, škola
Zdroj: Webnoviny.sk - Koronavírus zatvára školy vo Francúzsku, desaťtisíce študentov má nútené prázdniny © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.