Nedeľa, 16. máj 2021
Slabý dážď  7 °C
Mimoriadne správy

Koronavírus zabil v Belgicku len 3-ročné dievčatko, ide o najmladšiu obeť v krajine

 Webnoviny  24. júl 2020  193
Koronavírus zabil v Belgicku len 3-ročné dievčatko, ide o najmladšiu obeť v krajine

24.7.2020 (Webnoviny.sk) - V Belgicku zomrelo trojročné dievčatko, ktoré malo pozitívne testy na koronavírus, informovali tamojšie zdravotnícke úrady. Dieťa, ktoré trpelo viacerými vážnymi súvisiacimi ochoreniami, je zrejme najmladšou osobou, ktorá v krajine podľahla komplikáciám spojenými s ochorením COVID-19. V marci v Belgicku zomrelo 12-ročné dieťa.

Oznámili to deň po tom, ako sa Belgicko rozhodlo opätovne sprísniť opatrenia zamerané na spomalenie šírenia koronavírusu, vrátane povinného nosenia ochranných rúšok v preľudnených otvorených verejných priestoroch.

Viac o téme: Koronavírus


Belgicko dosiaľ potvrdilo 64 847 prípadov nákazy novým koronavírusom a 9 812 súvisiacich úmrtí. V priebehu uplynulých dvoch týždňov sa pritom výrazne zvýšilo šírenie ochorenia v krajine, keď počet nových prípadov nákazy oproti predchádzajúcemu týždňu stúpol o 89 percent.

Viac k témam: dieťa, Koronavírus, smrť
Zdroj: Webnoviny.sk - Koronavírus zabil v Belgicku len 3-ročné dievčatko, ide o najmladšiu obeť v krajine © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.