Štvrtok, 26. november 2020
Oblačno  0,4 °C
Mimoriadne správy

Koronavírus sa dostal aj do Bieleho domu, ale prezident Trump sa ochorenia Covid-19 nebojí

 Webnoviny   9. máj 2020  101
Koronavírus sa dostal aj do Bieleho domu, ale prezident Trump sa ochorenia Covid-19 nebojí

9.5.2020 (Webnoviny.sk) - Hovorkyňa amerického viceprezidenta Mikea Pencea sa nakazila novým koronavírusom. Informoval o tom Biely dom. Ide pritom už o druhú osobu pracujúcu pre Biely dom, ktorú tento týždeň pozitívne otestovali na ochorenie COVID-19.

Prezident Donald Trump napriek tomu tvrdí, že sa “neobáva” rozšírenia vírusu v Bielom dome. Bez ohľadu na to však zodpovední predstavitelia uviedli, že sprísňujú bezpečnostný protokol pre prezidentský komplex.

Viac o téme: Koronavírus v USA


U tlačovej tajomníčky Katie Millerovej potvrdil test koronavírus v piatok. Hovorkyňa bol v posledných dňoch v kontakte s Penceom, nie však s prezidentom. Millerová je ženou Stephena Millera, vplyvného Trumpovho poradcu. Biely dom sa zatiaľ nevyjadril, či otestovali aj Millera, alebo či stále pracuje pre prezidenta.

Pozitívny test Penceovej blízkej spolupracovníčky nasledoval deň po tom, čo koronavírus potvrdili aj u člena armády, ktorý pracuje pre Trumpa ako osobný komorník. Samotný prezident sa spolu s viceprezidentom podrobuje testom pravidelne.

Viac o téme: KoronavírusViac k témam: americký prezident, Biely dom, COVID-19, Koronavírus, Koronavírus COVID-19 v USA
Zdroj: Webnoviny.sk - Koronavírus sa dostal aj do Bieleho domu, ale prezident Trump sa ochorenia Covid-19 nebojí © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.