Štvrtok, 26. november 2020
Oblačno  0,4 °C
Mimoriadne správy

Koronavírus potvrdili u 533 zamestnancov továrne, nakazili sa od jedného robotníka

 Webnoviny  11. máj 2020  117
Koronavírus potvrdili u 533 zamestnancov továrne, nakazili sa od jedného robotníka

11.5.2020 (Webnoviny.sk) - Jeden pracovník nakazil vo firme na spracovanie rýb v Ghane ďalších 533 kolegov. Uviedol to prezident krajiny Nana Akufo-Addo s tým, že prípad sa stal v meste Tema. Celkovo sa počet infikovaných v tomto africkom štáte vyšplhal na 4 700.

Nové prípady zistili z 921 nevybavených vzoriek zozbieraných na testovanie minulý mesiac. Politik zatiaľ nepovedal, aké opatrenia zaviedli či zavedú v súvislosti so situáciou.

Viac o téme: Koronavírus


Prezident takisto vyhlásil, že od vypuknutia pandémie v krajine zomrelo 22 ľudí. Prvý prípad nákazy tam zaregistrovali v marci. "Čim viac ľudí testujeme, tým viac osôb má pozitívny test na vírus," vyhlásil Akufo-Addo.

Úrady doteraz otestovali vyše 160-tisíc obyvateľov a pridali ďalších sedem stredísk na urýchlenie testovania. Prezident predĺžil zákaz stretávania sa na verejnosti a dodal, že školy a hranice budú aj naďalej zatvorené.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusuViac k témam: COVID-19, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk - Koronavírus potvrdili u 533 zamestnancov továrne, nakazili sa od jedného robotníka © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.