Sobota, 10. december 2022
Mimoriadne správy

Korčok: Zmiernenie opatrení a voľný pohyb sa musia vykonávať spolu, aby sa dokázalo zabrániť šíreniu vírusu

 Webnoviny   9. júl 2021  171
Korčok: Zmiernenie opatrení a voľný pohyb sa musia vykonávať spolu, aby sa dokázalo zabrániť šíreniu vírusu

9.7.2021 (Webnoviny.sk) - Zmiernenie opatrení a voľný pohyb v Európskej únii (EÚ) sa musia vykonávať súčasne s opatreniami na minimalizáciu šírenia vírusu. Na rokovaní s chorvátskou ministerkou pre Európu Andrejou Metelko-Zgombić to povedal minister zahraničných vecí Ivan Korčok (nom. SaS).

Viac o téme: Koronavírus


V tlačovej správe o tom informoval komunikačný odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí. Stretnutiu dominovala téma letnej turistickej sezóny a opatrení pre zabránenie šírenia nového delta variantu ochorenia COVID-19.

Slovensko podporuje Úniu


Obaja predstavitelia sa dotkli aj témy Konferencie o budúcnosti Európy, plánu ekonomickej obnovy či budúceho rozširovania EÚ.

„Slovensko je autentickým podporovateľom rozšírenia EÚ o krajiny západného Balkánu v prípade splnenia vopred stanovených a férových prístupových kritérií,“ povedal Korčok.

Dubrovnik Forum 2021


V chorvátskom Dubrovníku sa 9. a 10. júla koná medzinárodná konferencia Dubrovnik Forum 2021. Jej cieľom je vytvoriť priestor pre diskusiu o kľúčových aktuálnych otázkach. Každoročne sa na nej zúčastňujú predstavitelia krajín EÚ a medzinárodných organizácií.

Minister Korčok vystúpi v rámci konferencie v paneli venovanom téme možností posilnenia medzinárodnej spolupráce vo svete po pandémii. Stretne sa aj so šéfkou kosovskej diplomacie Donikou Gërvall-Schwarz a s generálnym tajomníkom Únie pre Stredomorie Nasserom Kamelom.

Viac k témam: COVID-19, delta variant koronavírusu, Konferencia o budúcnosti Európy, Koronavírus, letná sezóna
Zdroj: Webnoviny.sk - Korčok: Zmiernenie opatrení a voľný pohyb sa musia vykonávať spolu, aby sa dokázalo zabrániť šíreniu vírusu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.