Piatok, 27. január 2023
Oblačno  -3,1 °C
Mimoriadne správy

Kontroverznú hviezdu Andrewa Tatea zadržali pre podozrenie z obchodovania s ľuďmi a sexuálneho zneužívania

 Webnoviny  30. december 2022  36
Kontroverznú hviezdu Andrewa Tatea zadržali pre podozrenie z obchodovania s ľuďmi a sexuálneho zneužívania

30.12.2022 (Webnoviny.sk) - Kontroverznú postavu sociálnych médií a bývalého profesionálneho kickboxera Andrewa Tatea vo štvrtok zadržali v Rumunsku v súvislosti s obvineniami z obchodovania s ľuďmi a znásilnenia. Informovali o tom miestne médiá.

Obchodovanie s ľuďmi


Tatea, ktorý je britsko-americkým občanom a pred časom si vyslúžil zákaz od viacerých internetových platforiem pre jeho mizogýnne názory a nenávistné prejavy, údajne zatkli spolu s jeho bratom Tristanom v župe Ilfov, severne od rumunského hlavného mesta Bukurešť.

Rumunská agentúra, ktorá sa venuje vyšetrovaniu organizovaného zločinu (DIICOT), uviedla v stanovisku, že zadržala štyroch podozrivých - dvoch britských a dvoch rumunských občanov, pre obvinenia z účasti v organizovanej zločineckej skupine, obchodovania s ľuďmi a znásilnení.

Skupina ženy sexuálne zneužívala


Britskí občania podľa DIICOT lákali ženy, ktoré následne podrobovali „fyzickému násiliu a psychickému nátlaku“, sexuálne ich zneužívala skupina členov a nútili ich účinkovať v pornografii s cieľom získať „významný finančný prospech“.

DIICOT identifikoval šesť ľudí sexuálne zneužitých touto organizovanou skupinou a podozrivých zadržali na 24 hodín. V súvislosti s prípadom vykonali vo štvrtok razie v piatich domoch.

Viac k témam: Násilný trestný čin, Obchodovanie s ľuďmi, Sexuálne zneužívanie, Zatknutie
Zdroj: Webnoviny.sk - Kontroverznú hviezdu Andrewa Tatea zadržali pre podozrenie z obchodovania s ľuďmi a sexuálneho zneužívania © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.