Sobota, 22. január 2022
Zamračené  -2,8 °C
Mimoriadne správy

Komunálne voľby v Gruzínsku vyhrala vládnuca strana, opozícia hovorí o zmanipulovaných výsledkoch

 Webnoviny  31. október 2021  43
Komunálne voľby v Gruzínsku vyhrala vládnuca strana, opozícia hovorí o zmanipulovaných výsledkoch

31.10.2021 (Webnoviny.sk) - Kandidáti vládnucej strany zvíťazili vo voľbách starostov v piatich najväčších mestách v Gruzínsku. V nedeľu to potvrdila tamojšia ústredná volebná komisia.

Opozícia však nesúhlasí a tvrdí, že hlasovanie v Tbilisi, Kutaisi, Rustavi, Poti a Batumi, v ktorom triumfovala strana Gruzínsky sen, bolo podvod.

Sobotňajšie kolo volieb sa konalo po tom, čo v prvom kole celoštátnych komunálnych volieb, ktoré sa konali 2. októbra, nezískal v týchto mestách žiadny kandidát nadpolovičnú väčšinu.

Hlavný opozičný líder Nikanor Melia a šéf strany Zjednotené národné hnutie, ktorý kandidoval na starostu metropoly Tbilisi, vyhlásil, že v mnohých obciach zvíťazili opoziční uchádzači, no výsledky boli zmanipulované.

Viac k témam: Komunálne voľby, voľby v Gruzínsku
Zdroj: Webnoviny.sk - Komunálne voľby v Gruzínsku vyhrala vládnuca strana, opozícia hovorí o zmanipulovaných výsledkoch © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.