Streda, 22. január 2020
Jasno  -2 °C
Mimoriadne správy

Kňaz údajne ukradol z farnosti takmer 100-tisíc dolárov, minul ich aj na stretnutia s mužmi?

 Webnoviny  22. august 2019  35
Kňaz údajne ukradol z farnosti takmer 100-tisíc dolárov, minul ich aj na stretnutia s mužmi?

22.8.2019 (Webnoviny.sk) - Rímskokatolícky kňaz z amerického štátu Pennsylvania čelí obvineniam z krádeže takmer 100-tisíc dolárov z jeho farnosti a minutia peňazí na svoje bývanie a mužov, ktorých spoznal cez zoznamovaciu aplikáciu.

Kancelária okresného prokurátora z Chesteru uviedla, že 56-ročného monsignora Josepha McLooneho zatkli v stredu za krádež v katolíckom kostole Sv. Jozefa v Downingtowne. Prokurátori tvrdia, že kňaz presmeroval peniaze na tajné účty a spreneveril prostriedky zaplatené farníkmi.

McLoone následne použil peniaze na svoj dom na pláži v Ocean City v New Jersey, ako aj na mužov, s ktorými randil. Arcidiecéza vo Philadelphii uviedla, že McLoone má momentálne voľno a oni spolupracujú s úradmi.

Viac k témam: kňaz, krádež, sprenevera, zatknutie
Zdroj: Webnoviny.sk - Kňaz údajne ukradol z farnosti takmer 100-tisíc dolárov, minul ich aj na stretnutia s mužmi? © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.