Štvrtok, 4. jún 2020
Polojasno  10,1 °C
Mimoriadne správy

Kim Čong-un odmietol pozvanie Južnej Kórey na summit a obvinil ju zo zmrazenia vzťahov

 Webnoviny  21. november 2019  73
Kim Čong-un odmietol pozvanie Južnej Kórey na summit a obvinil ju zo zmrazenia vzťahov

21.11.2019 (Webnoviny.sk) - Severokórejský líder Kim Čong-un odmietol pozvanie juhokórejského prezidenta Mun Če-ina na regionálny summit. Ten sa bude konať na budúci týždeň v meste Pusan. Kim zároveň obvinil Soul zo zmrazenia vzťahov medzi Kóreami.

Oficiálna Kórejská ústredná tlačová agentúra (KCNA) vo štvrtok uviedla, že na návštevu južného suseda nemá Kim žiaden dôvod, pričom atmosféru medzi krajinami označil za "hmlistú". Kim tiež kritizuje juhokórejskú vládu za to, že nedodržala dohody vyplývajúce z minuloročných samitov lídrov.

Kórejská ľudovodemokratická republika (KĽDR) v uplynulých mesiacoch prerušila prakticky všetku spoluprácu so Soulom, ktorý požiadala, aby odmietol medzinárodné sankcie voči Pchjongjangu a znovu naštartoval hospodárske projekty medzi dvoma Kóreami.

Zdroj: Webnoviny.sk - Kim Čong-un odmietol pozvanie Južnej Kórey na summit a obvinil ju zo zmrazenia vzťahov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.