Streda, 20. október 2021
Jasno  12,7 °C
Mimoriadne správy

Katapult lietadla vystrelil troch ruských vojakov počas predletovej kontroly, ani jeden neprežil

 Webnoviny  23. marec 2021  81
Katapult lietadla vystrelil troch ruských vojakov počas predletovej kontroly, ani jeden neprežil

23.3.2021 (Webnoviny.sk) - Traja členovia posádky ruského vojenského lietadla zahynuli, keď sa ich katapultovacie zariadenie náhodou aktivovalo počas kontroly pred letom. Informovala o tom ruská armáda.

Ministerstvo obrany uviedlo, že incident sa stal v utorok na vojenskej základni v Kalužskej oblasti približne 145 kilometrov juhozápadne od Moskvy.

Ruský rezort obrany konštatoval, že posádka diaľkového bombardéra Tu-22M3 sa pripravovala na výcvikovú misiu, keď ich náhodne vymrštilo v dôsledku poruchy katapultovacieho zariadenia.

Ministerstvo uviedlo, že výška nebola dostatočná na otvorenie padákov a traja členovia posádky podľahli zraneniam. Incident začali oficiálne prešetrovať.

Stroj Tu-22M3 je nadzvukové dvojmotorové bombardovacie lietadlo, ktoré je schopné niesť jadrové zbrane.

Viac k témam: bombardér Tu-22M3, ruská armáda
Zdroj: Webnoviny.sk - Katapult lietadla vystrelil troch ruských vojakov počas predletovej kontroly, ani jeden neprežil © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.