Štvrtok, 4. jún 2020
Polojasno  10,1 °C
Mimoriadne správy

Katalánsky líder sa postavil pred súd, údajne neodstránil separatistické symboly zo sídla vlády

 Webnoviny  18. november 2019  67
Katalánsky líder sa postavil pred súd, údajne neodstránil separatistické symboly zo sídla vlády

18.11.2019 (Webnoviny.sk) - Predseda katalánskej vlády Quim Torra podporujúci nezávislosť regiónu sa postavil pred súd za to, že údajne neodstránil separatistické symboly zo štátnych budov počas predvolebnej kampane. V prípade uznania viny by mu mohli na určité obdobie zakázať vykonávať verejnú funkciu. Proces s Torrom sa začína v pondelok.

Prokurátori vinia Torru z toho, že neuposlúchol nariadenia španielskych úradov a neodstránil symboly žltých stužiek zo sídla regionálnej vlády v Barcelone pred parlamentnými voľbami z 28. apríla.

Nimi katalánski separatisti vyjadrujú podporu lídrom hnutia, z ktorých deviati dostali väzenské tresty za neúspech ich snáh v roku 2017. Španielsko stužky vníma ako "nástroj politickej propagandy", ktorý je v rozpore so zákonmi o predvolebnej kampani.

Viac k témam: Katalánsko
Zdroj: Webnoviny.sk - Katalánsky líder sa postavil pred súd, údajne neodstránil separatistické symboly zo sídla vlády © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.