Pondelok, 18. január 2021
Oblačno  -7 °C
Mimoriadne správy

Katalánsko sa pustí do masívneho testovania študentov, stretávať sa môže maximálne 10 osôb

 Webnoviny  25. august 2020  110
Katalánsko sa pustí do masívneho testovania študentov, stretávať sa môže maximálne 10 osôb

25.8.2020 (Webnoviny.sk) - Prezident Katalánska Quim Torra v súvislosti so šíriacim sa koronavírusom zakázal spoločenské stretnutia s účasťou vyššou ako desať osôb. V tomto severovýchodnom regióne Španielska taktiež uskutočnia masívne testovanie približne 500-tisíc študentov.

Cieľom najnovšej série opatrení, ktorú v pondelok oznámili, bude zamedziť nárastu nových prípadov ochorenia COVID-19 pred tým, ako sa v polovici septembra opätovne otvoria školy.

Torra uviedol, že nasledujúce tri týždne budú rozhodujúce v boji nielen so súčasnými ohniskami pandémie, ale taktiež z pohľadu toho, ako sa situácia s koronavírusom bude vyvíjať v priebehu jesene a zimy. "Počas týchto troch týždňov musíme urobiť všetko, pretože naša krajina musí začať fungovať a školy musia byť otvorené," poznamenal Quim Torra.

Katalánsko v pondelok informovalo o 1776 nových prípadoch nákazy. V tamojších nemocniciach sa momentálne nachádza takmer 700 ľudí, až 134 museli umiestniť na jednotky intenzívnej starostlivosti. Španielsko má na európskom kontinente najvyšší počet infikovaných ľudí - už vyše 400-tisíc.

Viac k témam: Koronavírus, testovanie
Zdroj: Webnoviny.sk - Katalánsko sa pustí do masívneho testovania študentov, stretávať sa môže maximálne 10 osôb © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.