Pondelok, 25. január 2021
Oblačno  1 °C
Mimoriadne správy

Kapitán uviaznutej lode sa na Mauríciu postavil pred súd, padlo aj obvinenie

 Webnoviny  18. august 2020  93
Kapitán uviaznutej lode sa na Mauríciu postavil pred súd, padlo aj obvinenie

18.8.2020 (Webnoviny.sk) - Polícia zatkla kapitána japonskej lode, ktorá nedávno uviazla na plytčine na ostrove Maurícius, kde z nej unikli stovky ton paliva. Päťdesiatosemročného Inda menom Sunil Kumar Nandeshwar obvinili pre nebezpečnú navigáciu. Muž sa už postavil pred súd v hlavnom meste Port Louis a do ďalšieho pojednávania, ktoré sa bude konať 25. augusta, zostane v policajnej cele.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Havarovaná loď neďaleko Maurícia

Polícia potvrdila, že členovia posádky počas vypočúvania uviedli, že v osudný deň, 25. júla, sa na palube konala narodeninová párty. Pracujú aj s ďalšou teóriou, podľa ktorej sa loď plavila príliš blízko pobrežia s cieľom získať prístup k wi-fi signálu.

Plavidlo MV Wakashio, z ktorého uniklo približne tisíc ton paliva do oblasti známej pre bohatý výskyt voľne žijúcich živočíchov a významných mokradí, sa už rozpadlo. Na palube bolo približne štyritisíc ton paliva.

Prednú časť lode začali ťahať preč, v zadnej časti, ktorá je zachytená o útes, sa nachádza zhruba 90 ton paliva. Pre rozbúrené more ho však nemôžu odčerpať. Na ostrov by mali v stredu doraziť experti z Japonska a pomôcť s prácami.

Viac k témam: havária lode, únik ropy
Zdroj: Webnoviny.sk - Kapitán uviaznutej lode sa na Mauríciu postavil pred súd, padlo aj obvinenie © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.