Pondelok, 6. júl 2020
Slnečno  16,5 °C
Mimoriadne správy

Kanárske ostrovy zasiahla piesočná búrka, úrady zavreli letiská i školy (video)

 Webnoviny  24. február 2020  34
Kanárske ostrovy zasiahla piesočná búrka, úrady zavreli letiská i školy (video)

24.2.2020 (Webnoviny.sk) - Španielske úrady v nedeľu uzavreli letiská na Kanárskych ostrovoch. Dôvodom bola piesočná búrka, ktorá zasypala súostrovie pieskom a prachom. Prichádzajúce lietadlá presmerovali do iných destinácií a žiadnym strojom z miestnych letísk nedovolili odletieť.

Školy ostali zatvorené


Regionálna vláda Kanárskych ostrovov varovala, že búrku sprevádza vietor s možnou rýchlosťou v nárazoch do 120 kilometrov za hodinu. Školy zostali v pondelok preventívne zatvorené.

Televízne zábery ukazovali palmy bičované vetrom a hustú oranžovú hmlu zahaľujúcu ostrovy.

Piesočná búrka "Calima"


Tento fenomén, nazývaný miestnymi tiež “calima”, dokáže zdvihnúť mračná piesku a prachu zo Saharskej púšte a preniesť ich až do vzdialenosti 95 kilometrov, ktorá oddeľuje ostrovy od afrického pobrežia.Viac k témam: Kanárske ostrovy, piesočná búrka, silná búrka, silný vietor
Zdroj: Webnoviny.sk - Kanárske ostrovy zasiahla piesočná búrka, úrady zavreli letiská i školy (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.