Utorok, 30. máj 2023
Mimoriadne správy

Kanada zostrelila „neidentifikovaný objekt“, odmietla však špekulácie o jeho pôvode

 Webnoviny  12. február 2023  80  
Kanada zostrelila „neidentifikovaný objekt“, odmietla však špekulácie o jeho pôvode

12.2.2023 (SITA.sk) - Kanadský premiér Justin Trudeau povedal, že americká stíhačka v sobotu na jeho príkaz zostrelila „neidentifikovaný objekt“, ktorý letel vysoko nad teritóriom Yukon. Udialo sa tak deň po tom, čo Spojené štáty podnikli podobnú akciu nad územím Aljašky.

Kanadská ministerka obrany Anita Anandová na tlačovej konferencii v Ottawe potvrdila, že objekt letiaci vo výške približne 12 000 metrov zostrelili v popoludňajších hodinách, keď sa nachádzal asi 160 kilometrov od kanadsko-americkej hranice v centrálnej časti Yukonu.


Stíhačky F-22 počas ostatných siedmich dní zostrelili tri objekty vo vzdušnom priestore USA a Kanady. Prvým bol špionážny balón z Číny, no ďalšie dva ešte neboli identifikované. Anandová zatiaľ odmietla špekulovať o tom, či objekt zostrelený nad Kanadou pochádza z Číny.Viac k témam: Kanadský premiér, Špionáž, stíhačky, zostrelený let
Zdroj: SITA.sk - Kanada zostrelila „neidentifikovaný objekt“, odmietla však špekulácie o jeho pôvode © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.