Streda, 1. apríl 2020
Slnečno  4,2 °C
Mimoriadne správy

Kanada vyzýva všetkých svojich občanov, aby sa vrátili domov, kým je to ešte možné

 Webnoviny  14. marec 2020  38
Kanada vyzýva všetkých svojich občanov, aby sa vrátili domov, kým je to ešte možné

14.3.2020 (Webnoviny.sk) - Kanada v sobotu vyzvala všetkých svojich občanov, ktorí sa momentálne nachádzajú v zahraničí, aby sa vrátili domov, kým majú na to možnosť. Ide o podstatne naliehavejšiu výzvu oproti tej, akú Kanada zverejnila už cez týždeň, a v ktorej vyzývala Kanaďanov nachádzajúcich sa v zahraničí, aby zvážili svoj návrat.

V sobotu kanadský minister zahraničných vecí Francois-Philippe Champagne na Twitteri varoval, že v dohľadnom čase zrejme prestane byť možné dostať sa naspäť do Kanady komerčným letom, keďže všetky budú zrušené.

Všetci Kanaďania, ktorí sa vrátia z cudziny, pôjdu na 14 dní do samoizolácie.

Vláda kanadského Quebecu okrem toho požiadala všetkých svojich obyvateľov nad 70 rokov, aby až do upozornenia nevychádzali z domu. Riziko vážnych zdravotných komplikácií a smrti je totiž u starších ľudí omnoho vyššie.

V Kanade doteraz zaznamenali jedno úmrtie na koronavírus a 226 ľudí malo pozitívne testy.

Viac k témam: Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk - Kanada vyzýva všetkých svojich občanov, aby sa vrátili domov, kým je to ešte možné © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.