Pondelok, 25. január 2021
Oblačno  -1,6 °C
Mimoriadne správy

Južná Kórea sprísňuje opatrenia voči koronavírusu, stopku dostali aj koncoročné večierky

 Webnoviny  29. november 2020  69
Južná Kórea sprísňuje opatrenia voči koronavírusu, stopku dostali aj koncoročné večierky

29.11.2020 (Webnoviny.sk) - Južná Kórea pre zvýšený počet nových prípadov koronavírusu zatvára v Soule a okolí telocvične a zakazuje koncoročné večierky v hoteloch. Predseda juhokórejskej vlády Čung Sje-kjun v nedeľu povedal, že úrady krajiny zakážu v hlavnom meste a jeho okolí aj činnosť súkromných hudobných škôl vyučujúcich spev a hru na dychových nástrojoch a sauny.

Premiér ďalej oznámil, že zatvorené budú tiež fitness centrá, kaviarne a knižnice. Nové opatrenia začnú platiť od utorka. Južná Kórea v nedeľu nahlásila 450 nových prípadov nákazy koronavírusom. Vo štvrtok v krajine zistili viac ako 500 nových infekcií. Túto hranicu denných nových prípadov Južná Kórea prekročila prvýkrát za osem mesiacov.

Viac o téme: KoronavírusViac k témam: bezpečnostné opatrenia, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk - Južná Kórea sprísňuje opatrenia voči koronavírusu, stopku dostali aj koncoročné večierky © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.