Sobota, 26. september 2020
Oblačno  5,1 °C
Mimoriadne správy

Juhovýchodom USA sa prehnali tornáda, postŕhali strechy domov a zabili niekoľko ľudí (video)

 Webnoviny  17. december 2019  80
Juhovýchodom USA sa prehnali tornáda, postŕhali strechy domov a zabili niekoľko ľudí (video)

17.12.2019 (Webnoviny.sk) - Juhovýchodom Spojených štátov sa v pondelok prehnali tornáda, ktoré pripravili o život najmenej troch ľudí a mnohým ďalším spôsobili zranenia. Dve obete hlási štát Alabama a jednu Louisiana. Úrady v oblasti vydali desiatky varovaní a zriadili dočasné prístrešky pre tých, čo prišli o strechu nad hlavou.

Prírodné živly postŕhali strechy domov, polámali stromy a prerušili elektrické vedenia. Správy o viacerých zranených prišli aj zo štátu Mississippi, kde tornádo poškodilo desiatky domov a neušetrilo ani kostol. Školy v Alabame, Louisiane aj Mississippi pustili žiakov domov skôr a zrušili aj všetky poobedňajšie aktivity.

Tornáda nie sú v decembri ničím výnimočným. V pondelok uplynulo 19 rokov, odkedy si tornádo v meste Tuscaloosa v štáte Alabama vyžiadalo 11 obetí na životoch.Viac k témam: tornádo
Zdroj: Webnoviny.sk - Juhovýchodom USA sa prehnali tornáda, postŕhali strechy domov a zabili niekoľko ľudí (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.