Sobota, 25. január 2020
Jasno  -3,1 °C
Mimoriadne správy

Johnson by radšej ležal mŕtvy v priekope, ako by mal požiadať Európsku úniu o ďalší odklad brexitu

 Webnoviny   6. september 2019  24
Johnson by radšej ležal mŕtvy v priekope, ako by mal požiadať Európsku úniu o ďalší odklad brexitu

6.9.2019 (Webnoviny.sk) - Britský premiér Boris Johnson by podľa vlastných slov radšej ležal mŕtvy v priekope, ako by mal požiadať Európsku úniu (EÚ) o ďalšie odloženie brexitu, ktorého súčasný termín je 31. október.

Labouristi nechcú brexit bez dohody


Informuje o tom spravodajský portál BBC s tým, že sa však odmietol vyjadriť, či odstúpi v prípade, ak sa ďalší odklad, ktorý opakovane odmieta, napriek tomu uskutoční.

Johnson pritom neustále trvá na tom, že je pripravený EÚ opustiť aj bez dohody, zatiaľ čo labouristi si ako prioritu stanovili zabrániť takémuto brexitu.

Zopakoval výzvu na predčasné voľby


Počas príhovoru v policajnom výcvikovom centre vo Wakefielde premiér zároveň zopakoval svoju výzvu na predčasné voľby, ktoré by sa podľa neho mali konať 15. októbra. Je to totiž podľa neho jediný spôsob, ako "pohnúť touto vecou (brexitom)".

"Buď sa pohneme vpred s naším plánom získať dohodu a vystúpiť 31. októbra alebo by mal dostať niekto iný možnosť pokúsiť sa, či nás tam dokáže udržať dlhšie," skonštatoval.

Parlament v stredu odmietol jeho návrh na vyhlásenie predčasných volieb na 15. októbra, no v pondelok by sa o ňom malo hlasovať znovu.

Viac k témam: Brexit, predčasné voľby
Zdroj: Webnoviny.sk - Johnson by radšej ležal mŕtvy v priekope, ako by mal požiadať Európsku úniu o ďalší odklad brexitu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.