Štvrtok, 25. december 2025
Mimoriadne správy
- Pápež Lev XIV. vo vianočnej homílii odsúdil „otvorené rany“ vojny, vyjadril nádej na mier v Pásme Gazy a na Ukrajine
- Európska únia ostro odsudzuje americké sankcie voči piatim európskym predstaviteľom
- Ruské bombardéry uskutočnili „plánovaný“ let severne od Škandinávie
- USA vytvárajú viac problémov, ako ich riešia, tvrdí prieskum Politico
- Trump na Štedrý deň posielal pozdravy, ale na demokratov zaútočil a označil ich za „radikálnu ľavicovú spodinu“
Jeden zo štyroch mužov, ktorí utiekli z nemeckého väzenia, sa priznal na polícii
BERLÍN 2. januára (WebNoviny.sk) - Jeden zo štyroch mužov, ktorí minulý týždeň utiekli z berlínskeho väzenia Plötzensee, sa prišiel priznať na políciu. Väzni použili pri štvrtkovom úteku kladivo, ktorým rozbili časť betónovej steny a následne preliezli cez plot z ostnatého drôtu. Podľa slov berlínskeho ministra spravodlivosti Dirka Behrendta teraz muža umiestnia do zariadenia s vyšším stupňom stráženia.
Odporúčame:
Christian rozrezal strop väzenia a preskočil vysoký múr, úrady vyšetrujú spoluúčasť dozorcov
Z väzenia sa rovnako vo štvrtok podarilo utiecť aj ďalšiemu väzňovi, ktorý sa večer nevrátil z verejných prác pred budovou. V pondelok zo zariadenia zas unikli dvaja muži, z ktorých jeden neskôr prišiel naspäť. Incidenty spolu nesúviseli. Kritici berlínskej stredo-ľavej vlády teraz žiadajú Behrendta, aby pre vysoký počet väzenských útekov odstúpil.
Viac k témam: Nemecko, väzenie
Zdroj: Webnoviny.sk - Jeden zo štyroch mužov, ktorí utiekli z nemeckého väzenia, sa priznal na polícii © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Izraelské úrady dali africkým migrantom tri mesiace na to, aby opustili krajinuNasledujúci článok
Poľská vláda zverejnila databázu s menami stoviek sexuálnych delikventov
Príslušníci väzenskej a justičnej stráže o svoje istoty neprídu, Susko podpísal kolektívnu zmluvu
Vianočné sviatky a Nový rok sa blížia, hasiči upozorňujú na riziká a bezpečnosť
Žilinka reaguje na Pellegriniho podpis trestného zákona, mrzí ho nevypočutie hlasu prokuratúry