Nedeľa, 15. marec 2026
Mimoriadne správy
- Protesty na Kube eskalujú, demonštranti vyrabovali kanceláriu komunistickej strany
- Španielska vicepremiérka kritizuje Úniu za slabú reakciu na Irán, nemala by byť rukojemníkom Trumpa
- Pripravuje sa Peking na vojenskú operáciu? Tisíce čínskych rybárskych lodí sa zhromažďovali na mori
- Európska únia predĺžila sankcie voči Rusku, Slovensko napokon upustilo od svojich námietok
- Desiatky múzeí a historických pamiatok boli počas útoku na Irán poškodené, UNESCO neskrýva obavy
Jeden zo štátov Indie zakázal dovoz a predaj psov na mäso, ochranári zvierat tento krok chvália
4.7.2020 (Webnoviny.sk) - Indický štát Nágsko zakázal dovoz psieho mäsa, obchodovanie s ním a tiež jeho predaj. Informuje o tom spravodajský portál BBC, podľa ktorého vláda tohto štátu na severovýchode Indie krok ohlásila po dlhotrvajúcej kampani ochranárov zvierat. Tí rozhodnutie chvália ako významný krok k ukončeniu krutostí páchaných na psoch v Indii.
Niektoré občianske organizácie však zákaz kritizujú ako útok na stravovacie zvyklosti v štáte. Konzumácia psieho mäsa je v častiach Indie zakázaná, no niektoré komunity na severovýchode ho považujú za delikatesu.
Indické štátne médiá informovali, že zákaz nasledoval po tom, ako sa na sociálnych médiách objavili fotografie psov zviazaných vo vreciach na mokrých trhoch, ktoré vyvolali obrovský hnev verejnosti.
Do Nágska každoročne podľa odhadov ilegálne dovezú asi 30-tisíc psov, ktoré potom živé predávajú na mokrých trhoch a následne ich dobijú na smrť drevenými palicami, uvádzajú ochranári. Vláda nezverejnila podrobnosti o tom, ako chcú dohliadať na dodržiavanie zákazu.
Psy okrem Indie konzumujú napríklad aj v Číne, Južnej Kórei a Thajsku.
Viac k témam: ochranári zvierat, psy, týranie zvierat
Zdroj: Webnoviny.sk - Jeden zo štátov Indie zakázal dovoz a predaj psov na mäso, ochranári zvierat tento krok chvália © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Slovensko potrebuje reformu fungovania štátu, zhodujú sa zástupcovia zamestnávateľov a kontrolórov – FOTO
Ľudskoprávna koalícia upozornila na zhoršenú situáciu v oblasti ochrany ľudských práv, o problémoch informovala výbor OSN
Ozbrojené sily SR upozorňujú na plánovaný let nadzvukovou rýchlosťou s možnosťou vzniku rázovej vlny