Štvrtok, 4. jún 2020
Zamračené  13,5 °C
Mimoriadne správy

Japonský premiér vyhlási núdzový stav v krajine, vyčlení miliardu dolárov na podporu ekonomiky

 Webnoviny   6. apríl 2020  47
Japonský premiér vyhlási núdzový stav v krajine, vyčlení miliardu dolárov na podporu ekonomiky

6.4.2020 (Webnoviny.sk) - Japonský premiér Šinzó Abe vyhlási v Tokiu a šiestich ďalších prefektúrach núdzový stav. Stať by sa tak malo už v utorok. Cieľom je posilniť opatrenia v boji proti koronavírusu, prísne uzavretie oblastí však zatiaľ nie je v pláne.

Abe tiež novinárom v pondelok povedal, že jeho vláda uvoľní balík ekonomických stimulov vo výške jednej miliardy dolárov s cieľom čeliť hospodárskym dopadom pandémie.

Peniaze poputujú domácnostiam, ktoré sa ocitli v problémoch, ako aj na podporu firiem a zamestnanosti.Abe uviedol, že o zavedenie núdzového stavu ho požiadali experti, keďže ochorenie COVID-19 sa rýchlo šíri do veľkých miest vrátane Tokia.

Premiér dodal, že núdzový stav sa dotkne okrem hlavného mesta aj Osaky, Fukuoky a štyroch ďalších tvrdo zasiahnutých prefektúr. V platnosti ostane približne mesiac.

Japonsku doteraz zaznamenali 3654 prípadov nákazy koronavírusom, 73 osôb mu už podľahlo.

Viac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu, Koronavírus, núdzový stav
Zdroj: Webnoviny.sk - Japonský premiér vyhlási núdzový stav v krajine, vyčlení miliardu dolárov na podporu ekonomiky © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.