Pondelok, 20. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
- Úrady evakuovali tisíce obyvateľov parížskeho predmestia, experti sa snažia zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny
- Polícia objavila jed na potkany v detskom jedle značky HiPP, môže ísť o súčasť vydieračského plánu
- Britskí ministri vyjadrili podporu Starmerovi. Premiér čelí škandálom okolo dlhoročného spojenca Jeffreyho Epsteina
Japonsko sa teší, že sa dočasne vyhne okamžitým obmedzeniam zo strany USA
Webnoviny 6. november 2018 613
TEHERÁN 6. novembra (WebNoviny.sk) – Japonsko sa teší, že sa dočasne vyhne okamžitým obmedzeniam zo strany USA v súvislosti s americkými sankciami voči Iránu. Administratíva amerického prezidenta Donalda Trumpa v pondelok opätovne zaviedla všetky americké sankcie proti Iránu, ktoré USA stiahli v rámci medzinárodnej jadrovej dohody v roku 2015.
Dotýkajú sa ropných exportov, námornej dopravy aj bánk, teda všetkých kľúčových odvetví iránskej ekonomiky. Osem hlavných dovozcov iránskej ropy, medzi ktorých patria aj Turecko a Japonsko, však bude dočasne ušetrených od okamžitých sankcií.
Vládny tajomník Jošihide Suga novinárom v utorok povedal, že Japonsko bude monitorovať a analyzovať možný dopad sankcií a uistí sa, že nebudú mať nepriaznivý vplyv na japonské firmy.
Dodal, že Washington svojím rozhodnutím reagoval na žiadosti Tokia, aby minimalizoval dopad sankcií na japonské spoločnosti. Uviedol tiež, že jeho krajina bude naďalej diskutovať s USA o tejto tematike.
Viac k témam: Donald Trump, Jošihide Suga, sankcie proti Iránu
Zdroj: Webnoviny.sk - Japonsko sa teší, že sa dočasne vyhne okamžitým obmedzeniam zo strany USA © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Občianske združenie Mladá Šaca odovzdalo na košickom magistráte petíciu občanov mestskej časti – VIDEO
Kybernetické útoky na podnikateľský sektor sú na vzostupe, kľúčom je prevencia
Uhrík prekvapil v diskusii, Matovičovi fandí v boji proti korupcii, ale spoluprácu si nevie predstaviť