Pondelok, 18. január 2021
Oblačno  -10,9 °C
Mimoriadne správy

Japonsko pre obavy zo zmutovaného koronavírusu zakázalo vstup do krajiny všetkým cudzincom

 Webnoviny  27. december 2020  68
Japonsko pre obavy zo zmutovaného koronavírusu zakázalo vstup do krajiny všetkým cudzincom

27.12.2020 (Webnoviny.sk) - Japonská vláda dočasne zakáže vstup do krajiny všetkým cudzincom, ktorí na jej území nemajú trvalý pobyt, v rámci preventívnych opatrení proti šíreniu nového potenciálne nákazlivejšieho variantu koronavírusu objaveného v Británii.

Zákaz vstupu nadobudne účinnosť v pondelok a predbežne bude platiť do 31. januára. Uviedlo to v sobotu večer vo vyhlásení japonské ministerstvo zahraničia.

Viac o téme: Koronavírus


Japonsko už minulý týždeň zakázalo vstup obyvateľom Veľkej Británie a Južnej Afriky, ale opatrenia na hraniciach opäť sprísňuje po tom, ako za posledné dva dni odhalilo nový variant koronavírusu u siedmich ľudí. Nákazu novým variantom odhalili u piatich ľudí ešte na letiskách po návrate z Británie. U ďalších dvoch britský variant vírusu zistili v Tokiu, pričom ide o muža, ktorý sa z Británie vrátil 16. decembra, a o jeho príbuznú, ktorá v Británii nebola. Obaja sú hospitalizovaní v Tokiu.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk - Japonsko pre obavy zo zmutovaného koronavírusu zakázalo vstup do krajiny všetkým cudzincom © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.