Štvrtok, 15. apríl 2021
Zamračené  -1,3 °C
Mimoriadne správy

Japonsko čiastočne uvoľňuje lockdown, krajina sa snaží udržať ekonomické obmedzenia na minime

 Webnoviny  26. február 2021  52
Japonsko čiastočne uvoľňuje lockdown, krajina sa snaží udržať ekonomické obmedzenia na minime

26.2.2021 (Webnoviny.sk) - V šiestich japonských mestách prestane počas víkendu platiť núdzový stav, ktorý krajina zaviedla v úsilí o spomalenie šírenia koronavírusu. V metropole Tokio a troch susediacich prefektúrach bude pokračovať ešte ďalší týždeň. Oznámila to v piatok japonská vláda.

Núdzový stav v krajine naposledy predlžovali začiatkom februára. Pôvodne mal do 7. marca platiť v Tokiu a deviatich prefektúrach. Čiastočný ústup od lockdownu v týždňovom predstihu odráža politiku japonskej vlády, ktorá sa snaží udržať ekonomické obmedzenia na minime.

Viac o téme: Koronavírus


Núdzový stav neznamená tvrdý lockdown, obyvateľom však odporúčajú čo najviac obmedziť pohyb na verejnosti. Reštaurácie a bary majú zatvoriť o 20:00. Na rozdiel od mnohých iných krajín núdzový stav nie je spojený so sankciami za nedodržanie pravidiel. Obchody a školy zostávajú otvorené. S obmedzenými počtami účastníkov môžu pokračovať v činnosti kiná, múzeá a rôzne ďalšie podujatia pre verejnosť.

Japonsku sa napriek uvoľnenému prístupu podarilo udržať počty obetí pandémie na pomerne nízkych úrovniach. V krajine, ktorá má 127 miliónov obyvateľov, si ochorenie COVID-19 podľa oficiálnych údajov doteraz vyžiadalo viac ako 7 700 obetí.

Viac k témam: Koronavírus, lockdown, núdzový stav
Zdroj: Webnoviny.sk - Japonsko čiastočne uvoľňuje lockdown, krajina sa snaží udržať ekonomické obmedzenia na minime © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.