Streda, 22. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
- Úrady evakuovali tisíce obyvateľov parížskeho predmestia, experti sa snažia zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny
- Polícia objavila jed na potkany v detskom jedle značky HiPP, môže ísť o súčasť vydieračského plánu
- Britskí ministri vyjadrili podporu Starmerovi. Premiér čelí škandálom okolo dlhoročného spojenca Jeffreyho Epsteina
Japonci reagujú na testy rakiet KĽDR, presunú zariadenie na obranu na ostrov Hokkaidó
Webnoviny 19. september 2017 248
TOKIO 19. septembra (WebNoviny.sk) - Japonská armáda presunie mobilné zariadenie na obranu pred raketami na ostrov Hokkaidó. Umiestni ho do oblasti, kadiaľ prelietavajú cvičné rakety Severnej Kórey.
Minister obrany Icunori Onodera v utorok uviedol, že zariadenie sa bude nachádzať na základni v Hakodate na juhu ostrova.
Odporúčame:
Japoncov zobudili výstražné sirény a utekali sa skryť, Severná Kórea vystrelila ďalšiu raketu
Vláda tak reaguje na nedávny test rakety, ktorá preletela ponad južnú časť ostrova a dopadla do Tichého oceánu v blízkosti východného pobrežia.
Armáda nedávno premiestnila z okolia Tokia obranné zariadenia, ktoré sa v súčasnosti nachádzajú na juhozápade Japonska. Urobila tak po tom, ako Pchjongjang vyhlásil, že odpáli rakety na americký ostrov Guam.
Viac k témam: Icunori Onodera, Kim Čong-un, KĽDR Kórejská ľudovodemokratická republika, Severná Kórea
Zdroj: Webnoviny.sk - style="text-decoration: underline">Japonci reagujú na testy rakiet KĽDR, presunú zariadenie na obranu na ostrov Hokkaidó © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Vojenskou akadémiou vo Vyškove otriasla explózia, spôsobili ju zrejme granátyNasledujúci článok
Zomrel Stanislav Petrov, ktorý zabránil možnej jadrovej vojne
Zamestnávateľov čaká od júla zásadná zmena, dotkne sa vysielania zamestnancov do zahraničia
Polícia zasahovala v Dunajskej Strede, detskú výživu podozrivú z kontaminácie stiahli z predaja
Litva a Lotyšsko nedovolia Ficovi preletieť cez ich územie pri lete do Moskvy, premiér hovorí, že si nájde inú trasu – VIDEO