Streda, 29. november 2023
Slnečno  -2 °C
Mimoriadne správy

Izraelu s odvetou proti Hamasu pomáhajú aj USA, v krajine pristálo prvé lietadlo s modernými zbraňami

 Webnoviny  11. október 2023  57  
Izraelu s odvetou proti Hamasu pomáhajú aj USA, v krajine pristálo prvé lietadlo s modernými zbraňami

11.10.2023 (SITA.sk) - Malá skupina amerických špeciálnych síl spolupracuje s Izraelčanmi s cieľom pomôcť im s plánovaním a spravodajstvom v rámci ich odvetných operácií proti palestínskej militantnej organizácii Hamas.

Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konflikt


Povedal to americký minister zahraničných vecí Lloyd Austin. "Máme schopnosť rýchlo nasadiť v regióne aj ďalšie zdroje," povedal Austin. Vyjadril sa takto pred novinármi cestou do Bruselu na zasadanie kontaktnej skupiny pre Ukrajinu.

Na leteckej základni Nevatim na juhu Izraela v utorok večer pristálo aj prvé lietadlo s modernými zbraňami „určenými na podporu významných vojenských operácií" . Oznámilo to izraelské ministerstvo obrany.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Izraelsko-palestínsky konflikt 2023 (fotografie)

„Sme vďační za americkú podporu a pomoc Izraelským obranným silám a celkovo štátu Izrael počas tohto náročného obdobia. Naši spoloční nepriatelia vedia, že spolupráca medzi našimi armádami je silnejšia ako kedykoľvek doteraz a je kľúčovou súčasťou zaistenia regionálnej bezpečnosti a stability," uviedla vo vyhlásení izraelská armáda.

Viac k témam: Izraelsko-palestínsky konflikt, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk - Izraelu s odvetou proti Hamasu pomáhajú aj USA, v krajine pristálo prvé lietadlo s modernými zbraňami © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.