Štvrtok, 4. jún 2020
Polojasno  10,1 °C
Mimoriadne správy

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu bol obžalovaný z korupcie

 Webnoviny  21. november 2019  73
Izraelský premiér Benjamin Netanjahu bol obžalovaný z korupcie

21.11.2019 (Webnoviny.sk) - Izraelský generálny prokurátor formálne obžaloval premiéra Benjamina Netanjahua v sérii korupčných prípadov. Po trojročnom vyšetrovaní Avichai Mandelblit obvinil politika z podvodu, narušenia dôvery a prijímania úplatkov. Obvinenia sa týkajú troch rôznych škandálov. Je to vôbec po prvý raz, čo v Izraeli obžalovali zo zločinu úradujúceho premiéra.

Podľa obžaloby Netanjahu prijal od svojich zámožných priateľov luxusné dary v hodnote státisícov dolárov, ponúkal obchodné výhody vydavateľovi novín a využil jeho vplyv na pomoc zámožnému telekomunikačnému magnátovi výmenou za priaznivé informovanie o jeho osobe na obľúbenej spravodajskej stránke.

Obžaloba nevyžaduje Netanjahuovu rezignáciu, vytvára však na neho väčší tlak, aby odstúpil, uvádza agentúra AP.

Premiér pochybenia odmieta a nazval ich honom na čarodejnice, pričom pre ne skritizoval médiá, políciu, prokurátorov i justíciu.

Viac k témam: korupcia
Zdroj: Webnoviny.sk - Izraelský premiér Benjamin Netanjahu bol obžalovaný z korupcie © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.