Piatok, 5. jún 2020
Oblačno  11,1 °C
Mimoriadne správy

Izraelský parlament pozastavil policajné sledovanie telefónov, obávajú sa porušovania súkromia ľudí

 Webnoviny  24. apríl 2020  23
Izraelský parlament pozastavil policajné sledovanie telefónov, obávajú sa porušovania súkromia ľudí

24.4.2020 (Webnoviny.sk) - Pre obavy z porušenia súkromia obyvateľov v Izraeli pozastavili policajné využívanie dát o polohe mobilných telefónov určené na uplatňovanie karantény. Opatrenie prijala vláda na obmedzený čas s tým, že malo zabezpečiť, aby ľudia dodržiavali nariadenú samoizoláciu.

Viac o téme: Koronavírus


Parlamentný výbor pre zahraničné záležitosti a obranu však zablokoval snahu o jeho predĺženie na obdobie tomto týždni. Podľa členky výboru Ajelet Šaked ujma na súkromí prevážila výhody opatrenia.

Polícia zatkla už dvesto ľudí


Predseda výboru Gabi Aškenazi vysvetlil, že vláda v súvislosti s obavami o súkromie preskúma znenie návrhu zákona a preto ho zatiaľ stiahnu.

Polícia výbor informovala, že za porušovanie karantény zatkli 203 ľudí, ktorých identifikovali s pomocou sledovania polohy telefónov. Šaked však na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter uviedla, že policajti tiež navštevujú domovy ľudí, ktorí sa mali izolovať, a väčšina z nich nariadenie dodržuje.

Zapojili aj kontrarozviedku


Opatrenie sa netýka ďalšieho programu zameraného na spomalenie šírenia nového koronavírusu, do ktorého je zapojená kontrarozviedka Šin Bet. Tá s pomocou svojich technológií identifikuje osoby, ktoré sa mohli dostať do kontaktu s nakazenými ľuďmi.

Viac k témam: COVID-19, izraelská polícia, karanténa, Koronavírus, mobilný telefón, sledovanie
Zdroj: Webnoviny.sk - Izraelský parlament pozastavil policajné sledovanie telefónov, obávajú sa porušovania súkromia ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.