Štvrtok, 4. jún 2020
Prevažne slnečno  10,1 °C
Mimoriadne správy

Izraelské stíhačky zabili veliteľa extrémistickej skupiny Palestínsky islamský džihád

 Webnoviny  12. november 2019  71
Izraelské stíhačky zabili veliteľa extrémistickej skupiny Palestínsky islamský džihád

12.11.2019 (Webnoviny.sk) - Izraelská armáda zabila v utorok v Pásme Gazy vysokopostaveného veliteľa extrémistickej skupiny Palestínsky islamský džihád. Jej zástupcovia potvrdili, že pri útoku zomreli Bahá Abú al-Attá a jeho manželka, pričom ich dve deti utrpeli zranenia. Hovorca armády Jonathan Conricus nazval veliteľa "časovanou bombou". Podľa neho bol zodpovedný za niekoľko nedávnych raketových útokov na juhu Izraela a plánoval aj ďalšie operácie.

Conricus dodal, že stíhačky zasiahli len dom, kde žil hľadaný militant s rodinou. Akciu mali naplánovanú už dlhšie. Palestínsky islamský džihád vyhlásil 42-ročného zosnulého za hrdinu a jeho členovia prisľúbili, že sa za jeho smrť pomstia. Krátko po tom, ako potvrdili úmrtie, už bolo počuť rakety vystrelené smerom na Izrael.

Viac k témam: izraelská armáda
Zdroj: Webnoviny.sk - Izraelské stíhačky zabili veliteľa extrémistickej skupiny Palestínsky islamský džihád © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.