Pondelok, 22. júl 2024
Jasno  18 °C
Mimoriadne správy

Izraelská operácia v Rafahu by zhoršila už aj tak katastrofickú situáciu, varujú ministri zahraničia

 Webnoviny  22. február 2024  177  
Izraelská operácia v Rafahu by zhoršila už aj tak katastrofickú situáciu, varujú ministri zahraničia

22.2.2024 (SITA.sk) - Ministri zahraničia 26 európskych krajín vo štvrtok vyjadrili obavy o humanitárnu situáciu v Pásme Gazy. Znepokojuje ich aj utrpenie rukojemníkov, ktorých tam zadržiavajú militanti, a plány izraelskej vlády na možnú pozemnú operáciu v meste Rafah.

Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konflikt


V spoločnom vyhlásení, ktoré zverejnilo Švédsko, varovali, že izraelská vojenská akcia v Rafahu by „zhoršila už aj tak katastrofálnu humanitárnu situáciu a zabránila by naliehavo potrebnému poskytovaniu základných služieb a humanitárnej pomoci“.

​„To si vyžaduje okamžitú humanitárnu prestávku, ktorá by viedla k udržateľnému prímeriu, bezpodmienečnému prepusteniu všetkých rukojemníkov a poskytnutiu humanitárnej pomoci,“ naliehajú ministri.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Izraelsko-palestínsky konflikt 2023 (fotografie)

Viac k témam: Izraelsko-palestínsky konflikt, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk - Izraelská operácia v Rafahu by zhoršila už aj tak katastrofickú situáciu, varujú ministri zahraničia © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.