Streda, 1. február 2023
Slabý dážď  1,3 °C
Mimoriadne správy

Izraelská armáda zaútočila na medzinárodné letisko v sýrskom Damasku a vyradila ho z prevádzky

 Webnoviny   2. január 2023  33
Izraelská armáda zaútočila na medzinárodné letisko v sýrskom Damasku a vyradila ho z prevádzky

2.1.2023 (Webnoviny.sk) - Izraelská armáda v pondelok skoro ráno vypálila rakety na medzinárodné letisko v hlavnom meste Sýrie, pričom ho vyradila z prevádzky. Ako uviedla sýrska armáda, pri útoku prišli o život dvaja vojaci a rovnaký počet utrpel zranenia.

Útok, ktorý nastal krátko po polnoci, bol druhým za ostatných sedem mesiacov, po ktorom sa medzinárodné letisko v Damasku ocitlo mimo prevádzky.

Izrael sa zameral na letiská a prístavy vo vládou kontrolovaných častiach Sýrie, keďže sa snaží zabrániť dodávkam zbraní z Iránu pre militantné skupiny podporované Teheránom.

Iné správy uvádzali, že izraelské útoky zasiahli letisko a taktiež sklad zbraní južne od Damasku. Sýrske monitorovacie centrum pre ľudské práva so sídlom v Británii uviedlo, že pri útoku zahynuli štyria ľudia.

Protichodné správy nebolo možné okamžite zosúladiť.

Viac k témam: Izraelská armáda, vojenský útok
Zdroj: Webnoviny.sk - Izraelská armáda zaútočila na medzinárodné letisko v sýrskom Damasku a vyradila ho z prevádzky © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.