Utorok, 25. jún 2024
Väčšinou jasno  20,8 °C
Mimoriadne správy

Izraelská armáda tvrdí, že počas akcie v nemocnici Šífa zabila viac ako 140 militantov

 Webnoviny  21. marec 2024  129  
Izraelská armáda tvrdí, že počas akcie v nemocnici Šífa zabila viac ako 140 militantov

21.3.2024 (SITA.sk) - Izrael tvrdí, že počas operácie v nemocničnom komplexe Šífa a jeho okolí v meste Gaza, zabil viac ako 140 militantov.

Len za ostatný deň podľa izraelskej armády „eliminovali“ viac ako 50 „teroristov“. Vojaci tiež podľa nej v nemocnici našli zariadenia na skladovanie zbraní. Informuje o tom spravodajský portál televízie CNN.

Operujú spolu so Šin Bet


Operáciu v komplexe Šífa spustili v pondelok. Izraelská armáda uviedla, že spolu s bezpečnostnou agentúrou Šin Bet „pokračujú vo vykonávaní presnej operačnej činnosti v nemocnici Šífa“.

Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konfliktZ nemocničného komplexu, o ktorom sa predpokladá, že tam stále sú stovky ľudí, sa dostáva von len málo informácií.

Vyzliekli novinárov a zdravotníkov


Svedkovia z nemocnice pre CNN povedali, že tam izraelskí vojaci zadržali palestínskych novinárov a zdravotníkov, zakryli im oči a vyzliekli ich do bielizne.

Palestínski reportéri a zamestnanci nemocnice hovorili o ponižujúcich výsluchoch, pri ktorých boli kolegovia vyzlečení a ponechaní vonku v chlade. Jeden zadržaný muž pre CNN povedal, že ho izraelské sily prepustili bez dokladov a mobilu.

Viac k témam: Izraelsko-palestínsky konflikt
Zdroj: SITA.sk - Izraelská armáda tvrdí, že počas akcie v nemocnici Šífa zabila viac ako 140 militantov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.