Nedeľa, 21. júl 2024
Slnečno  27,9 °C
Mimoriadne správy

Izraelská armáda sťahuje pozemné jednotky z južnej časti Pásma Gazy

 Webnoviny   7. apríl 2024  152  
Izraelská armáda sťahuje pozemné jednotky z južnej časti Pásma Gazy

7.4.2024 (SITA.sk) - Izraelská armáda stiahla všetky pozemné jednotky z južnej časti Pásma Gazy. Ako referuje web news.sky.com s odvolaním sa na The Times of Israel, udialo sa tak po štyroch mesiacoch bojov v oblasti mesta a priľahlého utečeneckého tábora Chán Júnis.

Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konfliktV oblasti zostane akurát jedna brigáda, ktorej úlohou je zabezpečiť „koridor Netzarim“, ktorý rozdeľuje Pásmo Gazy.

Izrael plánoval pozemnú inváziu do južného mesta Rafah, kde sa ukrýva viac ako polovica z 2,3 milióna obyvateľov Pásma Gazy, pričom tvrdil, že toto mesto je poslednou baštou militantov z Hamasu.

Izraelská armáda však bola varovaná pred „katastrofálnymi následkami“, ak by pokračovala v pozemnej invázii. Zatiaľ nie je jasné, či stiahnutie jednotiek oddiali inváziu izraelskej armády.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Izraelsko-palestínsky konflikt 2023 (fotografie)

Viac k témam: Izraelská armáda, Izraelsko-palestínsky konflikt
Zdroj: SITA.sk - Izraelská armáda sťahuje pozemné jednotky z južnej časti Pásma Gazy © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.