Piatok, 8. december 2023
Jasno  -5 °C
Mimoriadne správy

Izraelská armáda obkľučuje mesto Gaza, hlási náčelník generálneho štábu Halevi

 Webnoviny   2. november 2023  84  
Izraelská armáda obkľučuje mesto Gaza, hlási náčelník generálneho štábu Halevi

2.11.2023 (SITA.sk) - Izraelská armáda obkľučuje mesto Gaza a „prehlbuje“ tam svoje operácie. Ako referuje spravodajský web CNN, vo štvrtkovom televíznom rozhovore to povedal náčelník generálneho štábu izraelskej armády Herci Halevi.

„Naši vojaci v ostatných dňoch operujú v meste Gaza, obkľučujú ho z viacerých smerov, čím sa prehlbuje operácia,“ Halevi a dodal: „Naše sily sú vo veľmi významných oblastiach mesta Gaza.“

Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konflikt


Halevi podotkol, že Izrael nedodal do Gazy žiadne palivo. „Situáciu kontrolujeme každý deň. Keď sa minie palivo, bude pod dohľadom dodané do nemocníc.“

Podľa palestínskeho ministerstva zdravotníctva v Ramalláhu je takmer polovica všetkých nemocníc v Gaze mimo prevádzky v dôsledku bombardovania a nedostatku paliva, vrátane poprednej onkologickej nemocnice v Pásme Gazy.

Ministerstvo varovalo, že najväčšia nemocnica v oblasti Al Šifa môže byť čoskoro prinútená prerušiť prevádzku.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Izraelsko-palestínsky konflikt 2023 (fotografie)

Viac k témam: Izraelsko-palestínsky konflikt
Zdroj: SITA.sk - Izraelská armáda obkľučuje mesto Gaza, hlási náčelník generálneho štábu Halevi © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.