Štvrtok, 28. október 2021
Slnečno  3,8 °C
Mimoriadne správy

Izraelská armáda bombardovala ciele Hamasu v Pásme Gazy

 Webnoviny  29. august 2021  59
Izraelská armáda bombardovala ciele Hamasu v Pásme Gazy

29.8.2021 (Webnoviny.sk) - Izraelské lietadlá vykonali nálety na ciele militantného hnutia Hamas v Pásme Gazy. Izraelské ozbrojené sily vo vyhlásení uviedli, že bombardovali zariadenie Hamasu v reakcii na vypúšťanie zápalných balónov do južného Izraela a násilné protesty v pohraničí, ktoré sa konali už druhý týždeň.

Stovky aktivistov podporovaných Hamasom v sobotu protestovali pri hranici Gazy s Izraelom, hádzali výbušniny na izraelských vojakov, ktorí reagovali streľbou. Zdravotnícki predstavitelia v Gaze informovali, že paľba zranila troch ľudí.

Protesty sú podľa organizátorov zamerané na zvýšenie tlaku na Izrael, aby zrušil svoju blokádu palestínskeho územia. Izrael a Egypt uplatňujú blokádu Pásma Gazy odvtedy, čo sa tam Hamas v roku 2007 ujal moci. Blokáda obmedzuje pohyb tovarov a ľudí a značne poškodila hospodárstvo oblasti. Po 11-dňových bojoch v máji ju Izrael ešte sprísnil.

Na nasledujúce dni sú naplánované ďalšie protesty.

Viac k témam: blokáda, Bombardier, Pásmo Gazy, protest, streľba
Zdroj: Webnoviny.sk - Izraelská armáda bombardovala ciele Hamasu v Pásme Gazy © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.