Piatok, 8. december 2023
Jasno  -3,1 °C
Mimoriadne správy

Izrael zaútočil na vojenskú infraštruktúru libanonskej skupiny Hizballáh, obáva sa rozšírenia konfliktu

 Webnoviny  28. október 2023  128  
Izrael zaútočil na vojenskú infraštruktúru libanonskej skupiny Hizballáh, obáva sa rozšírenia konfliktu

28.10.2023 (SITA.sk) - Izraelská armáda v sobotu oznámila, že zaútočila na vojenskú infraštruktúru libanonskej militantnej skupiny Hizballáh. Armáda židovského štátu uviedla, že útoky podnikla po tom, ako „zistila, že z libanonského územia boli vypálených niekoľko protitankových striel a mínometných granátov smerom na Izrael", vrátane izraelských vojenských stanovíšť pri izraelsko-libanonskej hranici.

Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konfliktExistuje obava, že vojna medzi Izraelom a palestínskym militantným hnutím Hamas by sa mohla z Pásma Gazy rozšíriť do Libanonu a severného Izraela, ak sa Hizballáh rozhodne zapojiť ku konfliktu.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Izraelsko-palestínsky konflikt 2023 (fotografie)

Viac k témam: Hamas, Hizballáh, Izraelsko-palestínsky konflikt
Zdroj: SITA.sk - Izrael zaútočil na vojenskú infraštruktúru libanonskej skupiny Hizballáh, obáva sa rozšírenia konfliktu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.