Streda, 6. december 2023
Mimoriadne správy

Izrael po vojne s Hamasom preruší vzťahy s Pásmom Gazy, tvrdí minister obrany Gallant

 Webnoviny  20. október 2023  73  
Izrael po vojne s Hamasom preruší vzťahy s Pásmom Gazy, tvrdí minister obrany Gallant

20.10.2023 (SITA.sk) - Po vojne Izraela s palestínskym militantným hnutím Hamas židovský štát ukončí svoju „zodpovednosť" za život v Pásme Gazy, povedal izraelský minister obrany.

Joav Gallant počas brífingu pre parlamentný výbor pre zahraničné veci a obranu uviedol, že prerušenie vzťahov s Pásmom Gazy je jeden z cieľov izraelskej vojenskej kampane.

Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konfliktTiež načrtol ciele „eliminácie Hamasu a zničenia jeho vojenských aj riadiacich kapacít" a „vytvorenia novej bezpečnostnej reality v regióne", uvádza sa vo vyhlásení, ktoré cituje spravodajský portál BBC.

Izrael stiahol svojich vojakov a osadníkov z Pásma Gazy v roku 2005. Udržiava však kontrolu nad jeho vzdušným priestorom, spoločnou hranicou a pobrežím.

Viac k témam: Izraelsko-palestínsky konflikt, Pásmo Gazy
Zdroj: SITA.sk - Izrael po vojne s Hamasom preruší vzťahy s Pásmom Gazy, tvrdí minister obrany Gallant © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.