Streda, 6. december 2023
Oblačno  -3,5 °C
Mimoriadne správy

Izrael je vo vojnovom stave, úrad premiéra Netanjahua tak potvrdzuje podniknutie vojenských krokov

 Webnoviny   8. október 2023  86  
Izrael je vo vojnovom stave, úrad premiéra Netanjahua tak potvrdzuje podniknutie vojenských krokov

8.10.2023 (SITA.sk) - Izraelský bezpečnostný kabinet vyhlásil, že krajina je po vražedných útokoch palestínskej militantnej organizácie Hamas na juhu Izraela vo vojnovom stave. Oznámil to v nedeľu úrad izraelského premiéra Benjamina Netanjahua. Toto rozhodnutie formálne potvrdzuje „podniknutie významných vojenských krokov", konštatuje vyhlásenie úradu predsedu vlády.

Vojna, ktorá bola vnútená štátu Izrael pri vražednom teroristickom útoku z Pásma Gazy, sa začala v sobotu o 6:00," uvádza sa vo vyhlásení. Ďalšie podrobnosti izraelský úrad predsedu vlády nezverejnil. Netanjahu však už v sobotu vyhlásil, že jeho krajina je vo vojne a armáda sľúbila tvrdú reakciu voči Pásmu Gazy.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Izraelsko-palestínsky konflikt 2023 (fotografie)


Viac k témam: Izraelsko-palestínsky konflikt, Útok Hamasu na Izrael, vojnový stav
Zdroj: SITA.sk - Izrael je vo vojnovom stave, úrad premiéra Netanjahua tak potvrdzuje podniknutie vojenských krokov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.